Invisalign 2018-05-17T10:53:06+00:00

Invisalign, hastalara geleneksel ortodontiye alternatif sunan devrim niteliğinde bir tedavi seçeneğidir. Görünüş olarak kötü ve ağrılı bir tedavi süreci olan diş tellerinden korktuğunuz için dişlerini düzellettirmek istemiyorsanız artık yeni bir seçeneğiniz var! Invisalign plakları şeffaftır ve böylelikle yaşam tarzınıza ve diğer insanlarla olan günlük etkileşimlerinize kusursuz bir şekilde uyum sağlar. Invisalign plakları aynı zamanda hareketlidirler ve çıkarılabilirler. Diş tellerinden farklı olarak, yemek yediğinizde plakları çıkararak, tedavi sırasında istediğiniz şeyi yeme ve içme esnekliğine sahipsiniz. Nefesinizi tazelemek ve günlük olarak yaptığınız diş fırçalamak ve diş ipi kullanma gibi alışkanlıklarınız için de plakları çıkartabilirsiniz. Geleneksel metal diş tellerinden farklı olarak Invisalign tedavisi, ağızda tahrişe neden olabilecek metal braketleri veya telleri kullanmaz. Ayrıca, doktorun koltuğunda ve randevularınızı ayarlamak için daha az zaman harcayacaksınız ve sevdiğiniz şeyleri yapmak için daha fazla zamana sahip olacaksınız. Son olarak, Invisalign teknolojisi size tedaviniz tamamlandığında dişlerinizin nasıl görüneceğini ve tedavi planınızı görüntüleme imkanı sağlar.

Invisalign®, dişlerinizi ‘aligner’ olarak adlandırılan bir dizi şeffaf, size özel yapılmış, çıkarılabilir plaklar kullanarak teller ve braketler olmadan düzeltir. Bu plaklar neredeyse tespit edilemezler, bu demektir ki hiç kimse dişlerinizi düzeltmekte olduğunuzu bilemez.

Invisalign, gelişmiş 3 boyutlu bilgisayar grafik teknolojisini 100 yıllık ortodonti bilimi ile birleştiriyor. Invisalign dişlerinizi adım adım ortodontistiniz tarafından öngörülen son konuma hareket ettirmek için tasarlanmıştır. Her bir aligner hassas bir şekilde uyumlanır ve tedavi planının her aşamasında ağzınıza uyacak şekilde üretilir.

İlk adımınız Invisalign’ın sizin için uygun olup olmadığını belirlemek için kliniğimizi ziyaret etmektir.

Tedavi talimatları gönderildikten sonra Invisalign, bu talimatları bir dizi ince sizin için tasarlanmış aligner’a (12’ye kadar veya 48’e kadar) çevirmek için gelişmiş bilgisayar teknolojisi kullanır. Her bir aligner yaklaşık iki hafta boyunca kullanılır ve sadece yemek yemek ve diş fırçalamak için çıkartılır. Her bir aligner’ı bir sonraki ile değiştirdiğinizde, nihai sonuca ulaşılıncaya kadar dişleriniz kademeli olarak hareket edecektir. O zaman daha önce hiç sahip olmadığın gibi gülümseyeceksin!

Artık sevgili gençler yıllık fotoğraflarınız veya Facebook profillerinizdeki utanç verici metal teller hakkında endişelenmenize gerek yok – Invisalign® Teen ile tanışın! Invisalign® Teen, aligner kullanarak metal diş telleri olmadan dişleri düzeltmenin şeffaf bir yoludur. Alignerlar çıkarılabilir ve neredeyse görünmezdir, yani dişlerinizi hiç kimseyi bilmeden düzeltebilirsiniz. Hala ne istersen yiyip içebilirsin. Ayrıca, sağlıklı diş etlerini ve dişleri korumak için normal olarak fırçalamaya devam edip, diş ipi kullanabilirsiniz.

Invisalign öncü ortodontistlere, ebeveynlere ve gençlere, gençlerin dişhekimliği ihtiyaçları için özel bir Invisalign sistemi tasarlamak üzere başvurmuştur.

Her bir aligner’ın ne kadar süre kullanıldığını göstermek için maviden şeffafa doğru renk değiştiren bir parçasının olması, kaybolması veya kırılması durumunda altı adet ücretsiz aligner temin edilebilmesi ve büyüyen ağızları uyum sağlamak için tasarlanan diğer değişiklikleriyle, bugünün gençlerinin yoğun yaşam tarzları için Invisalign Teen mükemmel sistem!

Invisalign Teen nedir?

 • Dişlerinizi diş telleri olmadan düzeltmek için görünmez bir seçenektir.
 • Bir seri şeffaf, çıkarılabilir, özel yapım plaklara sahiptir.
 • Metal tel veya braket kullanılmaz.
 • Konfor için kişiye özel yapılmaktadır.

Invisalign Teen Nasıl Çalışır?

 • Her aligner setini yaklaşık iki hafta boyunca takın.
 • Sadece yemek, içecek, diş fırça ve diş ipi kullanmak için çıkarın.
 • Dişleriniz her hafta kademeli olarak hareket edecektir.
 • Bizi her 8-10 haftada bir ziyaret edin.
 • Toplam tedavi süresi ortalama 6-15 aydır.
 • Ortalama aligner sayısı 18 ile 30 arasındadır.

İnvisalign Teen Hangi Durumlarda Tercih Edilebilir?

İleri teknolojiyi kullanarak Invisalign Teen, geçmişte geleneksel diş teli ile tedavi edilen çok çeşitli dişsel durumları tedavi edebilir. Bu koşullar şunları içerir:

 • Aşırı çapraşık dişler,
 • Geniş aralığa sahip dişler,
 • Çapraz kapanış,
 • Açık kapanış,
 • Ön keserlerin aşırı birbirini örttüğü durumlar